מה זה בית חכם?

מה זה בית חכם?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים להשתמש במוצרים חכמים – רשת חשמל, מכשירי חשמל מסוימים, טלפונים ניידים חכמים או כל מוצר ושירות אחר שיש בו הרבה מאד מעבר לנראה לעין או הגלוי. גם בנושא של צריכת חשמל ביתית ישנם כיום לא מעט פיתוחים בתחום, כאשר הבולט מבינים הוא זה שאי אפשר לטעות בשם שהוענק לו – בית חכם. מה זה אומר? הכוונה היא לבית שכל מה שקשור לצריכת החשמל ולשימוש בו בחשמל מקושר לאפליקציה אחת בטלפון הנייד של בעלי הבית, מה שמאפשר לו שליטה על מה שקורה, ביצוע פעולות גם כאשר אינו נמצא בבית ובקרה על אופן הפעילות התקין (או לא תקין) של המכשירים שיש לו.

אף אחד לא חשב או דמיין שאפשר יהיה לשלוט באמצעות הטלפון הנייד בתריסים המותקנים בבית, בטלוויזיה או במכשור המולטי מדיה, שאפשר יהיה לצפות מרחוק במסך מצלמות האבטחה ובאופן כללי – לדעת בדיוק מה קורה בבית מבחינת מכשירי החשמל בכל רגע ורגע, גם אם נמצאים הרחק משם. אין ספק שבזכות טכנולוגיה לא פחות ממדהימה אכן הגיע השלב שבו מערכות כאלה לא רק אפשרויות להתקנה אלא שניתן להתקין אותן גם בבתים שכבר נבנו ומאוכלסים וגם בכאלה שנמצאים בשלבי התכנון והבנייה. תכנון מוקפד, נכון ומותאם אישית הוא המפתח למערכת חשמל חכמה שתיתן תוצאות ותשיג עבור הלקוחות את המטרות המבוקשות.

איך מערכת חשמל לבית חכם עובדת?

לבחירה והתקנה של מערכת חשמל לבית החכם יש כמה שלבים שחשוב מאד להכיר ולפעול לפיהם:

  • פנייה אל איש מקצוע – בתחום זה לא מדובר ברכיבים שניתן לרכוש ולהתקין באופן עצמאי. מדובר במערכת שחייבת להיות מותאמת אישית והרכיבים שלה עדינים, מתקדמים ומתוחכמים. מי שמומחה בתחום ובקיא במערכות הוא האדם הנכון לפנות אליו.
  • בחינה ומיפוי של הצרכים האישיים של כל לקוח, משפחה או בית. רק בדרך זו אפשר יהיה להגיע למסקנות הנכונות ולבניית המערכת המושלמת והמתאימה בדיוק לדרישות האישיות.
  • התקנה וחיבור – אין די בהתקנה של מתגים חכמים או של כפתורים מתוחכמים. חשוב לוודא שכל המידע החשוב ואפשרויות הפעולה מתרכזים לאפליקציה הייעודית המותקנת בטלפון הנייד החכם של בעל הבית וכמובן שצריך לבצע ניסיונות ולהדריך אותו על אופן ההפעלה והבקרה.

כיום התקנת מערכת הבית החכם נמצאת בהישג יד ולא בכדי אנשים רבים פונים אל מי שמומחה בתחום ומכיר בדיוק את דרך ההתנהלות הנכונה ביותר. אנשים אלה רוצים לשלוט בהוצאות החשמל של המשפחה ושל הבית שלהם, הם רוצים לדעת שאין בזבוזי חשמל מיותרים והם רוצים לוודא שכיבו את כל המכשירים לפני שיצאו מהבית. בזכות מערכות שכאלה אפשר להתקדם הלאה בטכנולוגיה ולהשיג את אחת המערכות המתקדמות ביותר שמאפשרת הרבה מאד שקט נפשי ושלווה, גם כשנמצאים בבית וגם אם נמצאים מחוצה לו.