למי מתאים בית חכם?

הנושא של שימוש נכון ונבון ברשת החשמל כבר מזמן נמצא בשיח הציבורי היומיומי. כל אחד מעוניין לדעת בדיוק כמה חשמל הוא צורך ולבטח היה רוצה לחסוך כמה שיותר בהוצאות החשמל שלו, של הבית שלו ושל בני המשפחה שלו. האם זה אפשרי? או שמדובר בניסיונות שווא שאין להם תוצאה אמיתית? התחום של בית חכם הוכיח מעל לכל ספק שאפשר בהחלט לדעת בדיוק מה קורה בבית מבחינת צריכת החשמל, לרבות לשלוט עליה ולהיות תמיד עם האצבע על הדופק. כאשר מבינים לעומק את המשמעות של הדברים – קל להבין שמדובר בטכנולוגיה חדשנית ומיוחדת שיש בה הרבה מאד להציע לכל אדם ולכל משפחה.

רשת החשמל חולשת על הבית או הדירה לאורך ולרוחב. חשמל חכם וכזה שניתן למדידה ובדיקה כולל מתגים חכמים המותקנים ברחבי הבית באופן דיגיטלי וניתנים לשליטה מרחוק, גם ובעיקר דרך אפליקציה המותקנת בטלפון הנייד החכם של מי שמתגורר בבית. חשוב לדעת שאפשר כיום לשלב כל מכשיר או מוצר חשמלי ברשת החשמל החכם – מתגי אורות וגופי תאורה בכל החדרים, תריסים או וילונות חשמליים, טלוויזיה וכל מכשיר מולטי מדיה אחר שיש בבית. אפשר להתקין את המערכת גם בבית קיים שכבר גרים בו או לשלב את רכיבי המערכת בשלבי הבנייה והתכנון של בית חדש שעומד להיבנות.

חשמל חכם – איך בכלל מתחילים?

כמו שכעת קל יותר להבין – כל אדם, אזרח או צרכן של רשת החשמל עשוי למצוא את עצמו נשכר מהתקנת החשמל החכם בביתו. יחד עם זאת – חשוב לדעת שבכל בית חייבת המערכת להיות מותקנת תוך התאמה אישית לנתוני הבית ולצרכי השימוש בחשמל של בני המשפחה. מכאן שיש חשיבות גבוהה להתאמה של המערכת עבור כל לקוח בנפרד. אנשי מקצוע שמכירים את רכיבי המערכת והתקינו כאלה יידעו בדיוק איך יהיה הכי נכון וחכם לעשות זאת בכל בית ועבור כל לקוח. כאשר ההתקנה והחיבור לאפליקציה בטלפונים של בעלי הבית מתבצעת באופן מקצועי – תינתן גם הדרכה צמודה ומסודרת ואין ספק שאפשר יהיה להרוויח מהמערכת לא מעט.

להלן רק חלק מהיתרונות שניתן ליהנות מהם לאחר התקנת המערכת בבית:

  • שליטה ובקרה מוחלטת על זמן הפעולה של מכשירי החשמל השונים.
  • וידוא שמכשירים לא פועלים שלא לצורך.
  • ביצוע כיבוי או הדלקה של מכשירים ללא ההכרח בשהות בבית.
  • ידיעה ברורה של צריכת החשמל והתשלום שעומד להגיע.
  • שליטה מרחוק במצלמות האבטחה המותקנות ברחבי הבית וצפייה בהן גם מרחוק.

אין ספק שמדובר בצעד נוסף קדימה אל ההתפתחות הבלתי פוסקת של הטכנולוגיה ועל אפשרות נוספת עבור אנשים להגן על הרכוש שלהם ולדעת בדיוק מה קורה אצלם בבית. חשוב לפנות אל מי שבקיא בתחום ויידע לתת את הייעוץ הטוב והמקצועי ביותר בהתאמת המערכת לכל לקוח ולכל צורך שמתעורר.