העידן החדשני של בית חכם

רשת החשמל אינה מה שהייתה פעם. לא רק מתגי אור ומכשירי חשמל לוקחים בה חלק, כי אם מחשבים מסוגים שונים, רשת האינטרנט וכמובן שלל מכשירים זעירים שיכולים ליצור קשר בינם לבין עצמם. הנושא של בית חכם הוא אחד המתוחכמים ומפוארים שבעידן שלנו ולא מעט אנשים משתמשים בו בחוכמה וחוסכים בזכותו לא מעט זמן יקר וכמובן כסף. החוכמה היא להבין את הצרכים המשתנים של כל אדם או משפחה, לא להחליט על כדאיות על פי השימוש שמישהו אחר עושה במערכת שכזאת ולהתאים אותה בדיוק לדרישות של כל לקוח ולקוח.

עקרונות הבית החכם, גם התיאורטיים וגם אלה של ההלכה למעשה מבוססים על נוחות, התאמה לזמנים טכנולוגיים מתקדמים וגם לא מעט ליוקרה ופאר. בית שיש בו מתגים חכמים שלא דורשים מגע יד אדם או מכשירי חשמל שניתן לשלוט בהם מרחוק באמצעות אפליקציות שונות – בית חכם מתאים נועד למשפחות שמחליטות לקחת את הטכנולוגיה החדשנית צעד אחד קדימה, ולהפוך את החיים לכאלה הניתנים לשליטה מרחוק וכמובן לא להיכנע לבזבוז משאבים וכספים לחינם.

 

אז מה זה באמת?

כאשר מדברים על הבית החכם מתכוונים בעצם למערכת טכנולוגית המקשרת בין מכשירי החשמל בבית לבין הטלפונים הניידים החכמים של ההורים או של מי שמנהל את המשפחה. אפשר להדליק את הדוד גם אם לא נמצאים בבית, אפשר לכוון את מערכת התאורה להיכבות באופן אוטומטי אחרי פרק זמן מסוים שבמהלכו אין איש בבית, אפשר לשלוט על תכני הטלוויזיה שצופים בהם בני הנוער בחדרים שלהם וכמובן לחבר את כל המכשירים למערכת האבטחה ההיקפית שנועדה לשמור על שלומם של בני המשפחה ועל הרכוש שנמצא בתוך הבית.

 

מערכת הבית החכם מבוססת על חיבור כל מכשירי החשמל בבית למערכת בקרה אחת המרכזת בתוכה את הפעילות של כל מה שקשור בחשמל בבית. מכיוון שלכל משפחה ובכל בית יש מכשירי חשמל אחרים, מספר אחר שלהם וכמובן צרכים אחרים שנדרשים על ידי ההורים – הרי שמערכת בית חכם אחת לא בהכרח תתאים למשפחה אחרת. זו הסיבה שאי אפשר פשוט להחליט על התקנת מערכת ולעשות את זה לבד. יש חשיבות עצומה להתאמה של הבקרה על ידי איש מקצוע שיבין בדיוק מה ואיך יהיה הכי מתאים לכל לקוח שניצב לפניו.

 

אנשים מרגישים בטוחים ושקטים הרבה יותר כשהם יודעים שהבית שלהם מחובר למערכת החשמל החכם. יתרה מכך – הם יודעים שגם אם בטעות שכחו את אחד ממכשירי החשמל בית דולק – אין זה אומר שחשבון החשמל שיקבלו יהיה גבוה מאד, שכן הם יוכלו באמצעות הטלפון הנייד לכבות אותו, גם אם הם לא נמצאים בבית או אפילו אם נמצאים רחוק ממנו. מערכת החשמל החכם תעבוד, בעצם, בשבילם.