איך מתקינים מערכת חשמל חכם בבית?

יותר ויותר אנשים כיום יוצרים קשר עם אנשי מקצוע מומחים בתחום של מערכות החשמל החכם. אנשים אלה רוצים לשלוט בהוצאות החשמל של הבית והמשפחה שלהם, הם רוצים את חוד החנית של הטכנולוגיה אצלם בבית וכמובן שיש בכך סמל סטטוס שלא הרבה אנשים מוכנים לוותר עליו. התקנת המערכת מצביעה על דרך הסתכלות שונה על מה שיש בתוך הבית, על חוסר פשרות הן בנושא אבטחה ושמירה על הרכוש ובני המשפחה והן על אופן הבקרה על הנעשה בתוך הבית פנימה, גם כאשר לא נמצאים בתוכו באופן פיזי.

ישנה דעה רווחת בקרב הציבור ולפיה לא ניתן להתקין מערכת של חשמל חכם בבתים שכבר עומדים ובנויים. חשוב לדעת שמדובר בטעות, שכן אנשי מקצוע יידעו כיום בדיוק מה הדרך הנכונה והטובה ביותר להתקין את המערכת ללא קשר אם מדובר בבית שנמצא בתהליך בנייה או בכזה שהבנייה שלו כבר הושלמה והוא עומד על תילו. בעלי מקצוע מתחום החשמל החכם מובילים שמכירים היטב את המערכות האלה יידעו לשלב את התקנת רכיבי המערכת בשלבי התכנון של הבית המתהווה כך שבעצם אין שום שלב שבו אפשר לומר שאי אפשר להתקין את המערכת ובכל שלב, גם אחרי שכבר גרים בבית – בהחלט אפשר.

האם יש שלב שבו הכי כדאי להתקין את המערכת?

אם בעבר הייתה משמעות לעיתוי שבו מחליטים להתקין את מערכת החשמל החכם, הרי שכיום עם החידושים בטכנולוגיה – יש לכך משמעות פחותה בהרבה. בעל מקצוע מתחום החשמל החכם ואנשי מקצוע שמכירים את המערכת יידעו בדיוק איך יהיה הכי נכון להתקין אותה בכל בית, עבור כל לקוח וכמובן עבור כל משפחה. החוכמה האמתית היא לבצע את ההתאמות הנדרשות לכל לקוח ולקוח, שכן לעולם לא תהיינה שתי משפחות שהדרישות והצרכים שלהן יהיו לגמרי זהים עד כדי התקנה של מערכת חשמל חכם זהה באופן מושלם.

כאשר איש מקצוע מעולם החשמל החכם מגיע אל ביתו של הלקוח על מנת לראות את תשתית החשמל, את מערכת האינטרנט והחיבורים לתשתיות המקומיות – הוא כבר יידע איך יהיה הכי נכון להתאים את המערכת, אילו רכיבים יהיו דרושים והוא יהיה גם זה שייתן ללקוח את ההנחיות בנוגע לשימוש נכון באפליקציה או במערכת הבקרה. כך הלקוח יידע בדיוק שיש לו על מי לסמוך, את מי לשאול שאלות והוא יידע שיש מי שדואג שהוא יידע בדיוק את כל מה שעליו לדעת.

בזכות המערכת יוכל הלקוח לשלוט בחשבון החשמל שלו, לוודא שאין בבית מכשירי חשמל שפועלים ללא צורך וכמובן לבצע פעולות מרחוק, במידה ומתעורר צורך לכך (הדלקת אור בחנייה הפרטית או כיבוי דוד החשמל, למשל). ההתקנה תבוצע בדיוק על פי השלב שבו נמצא המבנה ומצב זה לא יפגע באיכות העבודה ובביצועים של המערכת החדשה.